Accident cu victimă încarcerată: coliziune între un autotren și un autoturism (IMAGINI)
În această dimineață, două echipaje de pompieri din cadrul Stației Vânju Mare au intervenit cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier, produs între un autoturism și un autotren, pe raza localității Bucura, DN 56 A.
La sosirea pompierilor, o persoană se afla blocată în autoturism. Cu ajutorul accesoriilor din dotare, salvatorii au extras persoana, un bărbat, în vârstă de 52 de ani, pe care l-au predat, în stare de conștiență, unui echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță. Ulterior, victima a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe din Drobeta Turnu Severin. Pompierii au asigurat și măsurile de apărare împotriva incendiilor la locul evenimentului, a transmis ISU Mehedinți.
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/10/1-1024x975.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/10/2-1024x828.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/10/3-1024x977.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/10/4-1024x986.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/10/5-1024x963.jpg)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)