Accident cumplit: șoferul a pierdut controlul și a ajuns cu mașina în apă. Două persoane au murit (VIDEO/FOTO)
Un grav accident rutier a avut loc marți după-amiază în localitatea Liteni, județul Suceava. Șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a ajuns cu mașina în apă. Două persoane și-au pierdut viața.
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/isu-1-1024x768.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/isu-2.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/isu-3.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/isu-4.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/isu-5.jpg)
Potrivit ISU Suceava, accidentul a avut loc, pe raza localității Liteni, comuna Moara.
În interior au fost identificate două persoane, un bărbat și o femeie, pentru ambele fiind declarat decesul.
Pompierii botoșăneni în sprijinul colegilor de la ISU Suceava în misiunea de recuperare a autoturismului căzut într-o acumulare a apei de pe raza localității Liteni Unul dintre scafandrii ISU Botoșani a participat, astăzi, la misiunea de recuperare a autoturismului căzut în acumularea de apă de pe raza localității Liteni. Împreună cu colegii de la ISU Suceava, acesta a intrat în apa rece, a legat cu lanțuri autoturismul pentru a fi tractat și a ajutat la scoaterea celor două victime din interior. Din nefericire, cele două persoane erau decedate.
ISU Botoșani
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)