Accident deosebit de GRAV, cu victime încarcerate: o persoană în stop cardio-respirator. A fost solicitat elicopterul SMURD – Circulația este blocată (IMAGINI)
Un accident rutier s-a produs pe E 60, între două autoturisme.
În urma coliziunii au rezultat două victime încarcerate (1 cod galben, 1 cod roșu).
În accident au fost implicate 3 persoane (2 cod galben, 1 cod rosu în stop cardio-respirator). Circulatia pe E60 este blocată. Intervin pompierii militari din cadrul Punctului de Lucru Luduș, împreună cu SVSU Luduș. La interventie au fost alocate următoarele forțe: 2 autospeciale cu modul de descarcerare, 1 SMURD B2, 1 SAJ B2 și elicopterul SMURD, a transmis ISU Mureș.
Revenim cu detalii.
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/09/ms-1.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/09/ms-2.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/09/ms-3.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/09/ms-4.jpg)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)