Accident grav cu victimă încarcerată după miezul nopții (GALERIE FOTO)
În această dimineață, în jurul orei 01:00 un accident rutier s-a produs în municipiul Târgu Mureș, Calea Sighișoarei.
Au intervenit de urgență pompierii militari din cadrul Detașamentului Târgu-Mureș. În accident a fost implicat un singur autoturism, în interiorul acestuia se afla o victimă încarcerată și alte două victime s-au auto-evacuat. Pompierii militari au extras victima încarcerată în cel mai scurt timp posibil și au predat-o echipajului SMURD aflat la locul intervenției. Toate trei victimele au fost preluate și transportate la spital. Pompierii au asigurat măsurile specifice de prevenire și stingere a incendiilor. Pe toată durata intervenției, circulația a fost blocată pe ambele sensuri de mers, a transmis ISU Mureș.
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/06/ms-1-768x1024.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/06/ms-2-768x1024.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/06/ms-3.jpg)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)