Accident mortal. Un bărbat de 55 de ani a decedat în ciuda eforturilor cadrelor medicale (IMAGINI)
Angajații din cadrul ISU Vâlcea au fost solicitați la un accident rutier produs pe DN 7 în localitatea Caineni/sat Robești unde un autoturism a ieșit în afara părții carosabile.
Din datele apelantului rezultă că sunt 3 victime. La fața locului de fost trimise două echipaje ale ISU (un echipaj SMURD și un echipaj de stingere cu apa și spumă) și încă 2 echipaje ale SAJ. Traficul rutier nu este afectat, se circulă pe ambele sensuri de mers, anunțau reprezentanții ISU în jurul orei 09.30.
Sosite la locul intervenției, echipajele au identificat 3 victime – 2 conștiente și una în stop cardio-respirator. Din nefericire, manevrele de resuscitare aplicate au fost în zadar. A fost declarat decesul celei de-a treia victime, un bărbat în vârstă de 55 de ani.
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/04/national-1-768x1024.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/04/national-2.jpg)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)