ACUM: Nou-născut preluat de urgență cu elicopterul SMURD
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/06/helicopter.jpg)
ISU Botoșani informează că în aceste momente pompierii asigură măsurile PSI pentru aterizarea elicopterului SMURD.
Din informațiile transmise pacientul este un nou-născut (băiețel de 11 zile) cu o malformație congenitală cardiacă ce va fi transferat de la Maternitatea Botoșani către Spitalul Marie Curie din București.
Multă sănătate puiului de om!
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)