Camion răsturnat în această dimineață (IMAGINI)
În această dimineață, în jurul orei 07:40 un camion s-a răsturnat pe raza localității Lunca.
Au intervenit de urgență pompierii militari din cadrul Detașamentului Reghin. A fost vorba despre un TIR răsturnat pe partea carosabilă, iar din interiorul acestuia s-a autoevacuat o persoană de gen masculin. Aceasta era conștientă și cooperantă. Victima a fost asistată medical de către echipajul de pe ambulanța aflată la locul intervenției. Pompierii militari au asigurat măsurile specifice de prevenire și stingere a incendiilor. Pe toată durata intervenției circulația a fost blocată pe ambele sensuri de mers.
ISU Mureș
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/04/truck-1-1024x768.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/04/truck-2-reprez-1024x512.png)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)