Cel mai mare coșmar al fiecărui părinte a devenit astăzi realitate pentru o mamă și un tată: un copil a murit înecat în râu (FOTO)
ISU Timiș informează că la ora 14:12, pompierii au fost solicitați să intervină pentru degajarea unei persoane din râul Bega, în satul Bodo.
La fața locului s-au deplasat de urgență pompierii din cadrul Detașamentului Lugoj, cu o autospecială de serviciu și o barcă pneumatică. În sprijinul lor a fost trimisă autospeciala de scafandri din cadrul Detașamentului 1 Pompieri Timișoara. De asemenea, alți 4 subofițeri din cadrul Stațiilor de pompieri Buziaș și Făget s-au deplasat la locul evenimentului.
Victima, un minor în vârstă de 15 ani, a fost extrasă de către pompieri și predată echipajului S.A.J. aflat la fața locului pentru începerea manevrelor de resuscitare. Din păcate minorul a fost declarat decedat de către medicul S.A.J.
Condoleanțe familiei, cuvintele sunt de prisos.
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/06/moty.jpg)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)