Doi oameni au murit după ce un șofer a părăsit partea carosabilă intrând pe sensul opus de mers (IMAGINI)
Accident rutier grav pe D.J.709
Noaptea trecută în jurul orei 21.20 a avut loc un accident rutier grav pe D.J.709 în afara localității Horia. Din cercetări a reieșit că un bărbat de 29 de ani, din municipiul Arad care conducea un autoturism pe D.J.709 din Horia spre Arad a părăsit partea carosabilă și a intrat pe sensul opus de mers accidentând doi bărbați, cetățeni srilankezi, care se deplasau pe acostament. În urma impactului a rezultat decesul celor doi bărbați. Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul și luarea măsurilor legale.
IPJ Arad
Imagini de la locul evenimentului rutier:
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/arad-2.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/arad-3.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/arad-4.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/arad1.jpg)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)