Drama din spatele unei poze cu ponei pe plajă. Polițiștii nu au rămas indiferenți
Cei 2 ponei din imagini sufereau de apatie și deshidratare, fiind folosiți pentru fotografiere, pe plajă, în zona Mamaia Nord, în scopul obținerii de bani.
Polițiștii de la protecția animalelor i-au sancționat pe cei 2 bărbați, care au expus forțat animalele la temperaturi foarte ridicate, fiindu-le astfel provocate suferințe.
Acum sunt în siguranță, pentru că polițiștii au emis câte un ordin de plasare în adăpost, pentru 45 de zile.
Vă rugăm: fiți empatici și nu încurajați o astfel de exploatare a animalelor!
a transmis Poliția Română
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/07/ponei-2-1024x768.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/07/ponei-1-1024x768.jpg)
FOTO: Poliția Română
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)