Femeie blocată în nămol la barajul de acumulare (FOTO)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/namol.jpg)
În această dimineață un cetățean a semnalat prin intermediul numărul unic 112 faptul că o persoană este blocată în nămol la barajul de acumulare Desnățui din comuna Lipovu.
La fața locului au fost trimise forțele de intervenție de la Secția de Pompieri Segarcea cu o autospecială, un echipaj de prim ajutor și o barcă.
La sosirea forțelor de intervenție la locul indicat, au găsit o persoană de sex feminin blocată în nămol la circa 5-6 m de mal. Au întins imediat scara culisabilă. Aceasta a fost folosită ca punte pentru a ajunge la persoana imobilizata în mlaștină, care era conștientă și cooperantă cu salvatorii. Persoana salvată a fost predată echipajului medical pentru evaluare, după care a fost dusa la Spitalul din orașul Segarcea, a transmis ISU Dolj.
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)