(FOTO) Incendiu MORTAL din cauza unei țigări. Pompierii au găsit în casă o persoană carbonizată
În această dimineață, în jurul orei 03:00, s-a produs un incendiu la o casă de locuit din localitatea Dedrad, strada Principală. S-au deplasat de urgență la locul solicitării pompierii militari din cadrul Detașamentului Reghin și pompierii voluntari din cadrul SVSU Batoș.
De cum au ajuns forțele de intervenție la locul solicitat, s-a constatat că incendiul se manifestă generalizat la o casă de aproximativ 60mp. S-a intervenit de îndată pentru localizarea și stingerea incendiului, însă, din nefericire în interior a fost identificată o victimă carbonizată. În timpul intervenției, din interiorul locuinței a fost extrasă la timp o butelie de gaz. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost: țigară lăsată nesupravegheată, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Mureș.
Imagini de la intervenția pompierilor:
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/01/incendiu-ms-1.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/01/incendiu-ms-2.jpg)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)