(IMAGINI) Incendiu la o casă parohială aflată la 15 metri de lăcașul de cult
Un incendiu a izbucnit la o casă parohială, în localitatea Crevedia Mare. Locuința se află în curtea bisericii, fără să pună în pericol lăcașul de cult, care se află la o distanță de aproximativ 15 m.
Incendiul se manifestă la nivelul acoperișului și în podul casei. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Roata de Jos și Detașamentului Bolintin Deal, cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă și o cisternă, a transmis ISU Giurgiu.
Update ora 15.48:
A ars acoperișul casei, în proporție de 90%. Au fost afectate de acțiunea flăcărilor și a apei folosite pentru stingerea incendiului camera centralei termice, bunurile depozitate în pod, camerele locuinței și instalația electrică. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost scurtcircuitul.
Imagini de la intervenția pompierilor:
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/incemdiu-2.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/incemdiu-3.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/incendiu-1-1.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/incendiu-4-1.jpg)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)