Isteria unui posibil război declanșează primele simptome: un bărbat a mers la urgențe blindat cu vestă antiglonț
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/02/GALATI.jpg)
Un bărbat s-a prezentat zilele trecute la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean Galaţi cu o problemă medicală, iar personalul medical a descoperit cu uimire că pacientul în discuție purta o vestă antiglonţ. Când a fost întrebat de ce o poartă, acesta a răspuns că motivul îl constituie tensiunile din Ucraina – situație care, în mod evident, îl neliniștește, notează publicația europafm.
Se pare că vesta provenea de la un club de airsoft unde bărbatul este membru.
Întâmplarea a fost adusă în discuție de medicul Paul Ichim într-o postare pe contul său personal (postarea AICI – CLICK), din care cităm finalul relevant pentru acest subiect:
Sunt curios, ați devenit și voi bisericoși citind așa ceva, v-ați făcut cruce? Pe undeva lumea a luat-o razna rău. Dacă a venit la urgențe să se consulte cu vesta antiglonț pe el, că nu știe când începe răzbelul și să fie protejat, ce mai vreți?
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)