Motociclist spulberat de un șofer de 21 de ani. Bărbatul n-a avut nicio șansă
La data de 5 iunie a.c., în jurul orei 11.30, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Sfântu Gheorghe au fost sesizați despre faptul că pe strada Vânătorilor, din municipiul Sfântu Gheorghe, a avut loc un accident rutier cu victimă.
Din primele verificări efectuate la fața locului, polițiștii au constatat că un autoturism condus de un bărbat de 21 de ani a intrat în coliziune cu o motocicletă. În urma impactului a rezultat decesul motociclistului, un bărbat de 29 de ani. Conducătorul autoturismului implicat în evenimentul rutier a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, a transmis IPJ Covasna.
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)