O minoră a căzut de la etajul al treilea al unui bloc, în această seară
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/01/bloc.jpg)
În seara zilei de 11 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Pitești au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că o tânără ar fi căzut de la etajul unui bloc.
La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Pitești, care au constatat că cele sesizate se confirmă. Din verificările preliminare efectuate de polițiști s-a stabilit că fata, o minoră de 15 ani, ar fi căzut de la etajul 3 al unui bloc. Aceasta a fost preluată de un echipaj medical și transportată la spital. Se continuă verificările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut și luarea măsurilor legale care se impun, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Argeș.
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)