Tragedie pe DN 5: impact fatal. Un bărbat a murit (IMAGINI)
Un bărbat în vârstă de 42 de ani, și-a pierdut viața în urma unui accident rutier ce s-a produs, la miezul nopții, pe DN 5, în afara localității Uzunu.
În eveniment au fost implicate un autoturism și o autocisternă încărcată cu bitum lichid. Conducătorul autoturismului și pasagerul, un bărbat de 54 de ani, au fost găsiți blocați în interior, fiind necesară folosirea accesoriilor specifice pentru a-i putea extrage. Din pacate, șoferul era decedat. Pasagerul, conștient, a fost preluat de un echipaj SAJ și transportat de urgență la spital. La caz s-au deplasat pompierii din cadrul Punctului de Lucru Călugăreni și Detașamentului Giurgiu, cu o descarcerare, o autospecială de stingere, dotată cu modul de descarcerare și o ambulanță SAJ. Pompierii au asigurat măsurile de prevenire și stingere a incendiilor, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări, a transmis Nicoleta Beianu, purtătorul de cuvânt al ISU Giurgiu.
Condoleanțe familiei!
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/09/mort-1.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/09/mort-2.jpg)
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/09/mort-3-1024x424.jpg)
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)