[VIDEO IMPRESIONANT] Polițiștii și pompierii au făcut front comun pentru salvarea unei lebede
![](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/01/lebadaaaaaa.jpg)
Astăzi, la ora 15.15, o patrulă de polițiști de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Bivolari, pe timpul unei misiuni specifice de supraveghere la frontieră, au observat pe râul Prut, pe direcția localității Bivolari, o lebădă prinsă în stratul de gheață.
Deoarece era într-o zonă greu accesibilă au solicitat intervenția echipajelor de la ISU Iași, pentru salvarea acestei păsări, simbolul eleganței și gingășiei. Echipajele de intervenție s-au deplasat de urgență și au intervenit pentru salvarea păsării prinse în sloiul de gheață. Lebădă a fost luată de către un polițist de frontieră pentru îngrijiri, urmând ca atunci când aceasta o sa își revină să fie redată mediului natural, a transmis ISU Iași.
Felicitări pentru gestul nobil!
![telegram ziar piatra neamt](https://stirinationale.eu/wp-content/uploads/2022/05/Suntem-si-pe-TELEGRAM.gif)